O blogu

Któż z nas nie lubi jeść? :)
Pyszne obiady, rozpływające się w ustach desery, słodycze, proste i szybkie przekąski... Trudno nie skusić się, prawda? :)

W dobie XXI wieku czasem nawet najbardziej pierwotna czynność może przysporzyć nam wielu problemów. Jedzenie, bo o nim mowa, stało się dla wielu źródłem trudności i strapień. Dla innych pocieszeniem. A dla jeszcze innych pasją i radością z odkrywania nowych smaków.

Jedno jest pewne. Nieważne jaka jest nasza postawa wobec jedzenia, nie uda się nam od niego odciąć, gdyż to właśnie ono pozwala nam żyć.

Od dłuższego czasu z ogromnym zainteresowaniem obserwuję zachowania żywieniowe ludzi. Staram się zrozumieć ich postawy oraz przekonania wobec jedzenia. Próbuję rozszyfrować jakie czynniki wpływają na ich wybory żywieniowe.

Blog Psychodietetyka Bliżej powstał z potrzeby dzielenia się wiedzą i spostrzeżeniami głównie z zakresu psychologii jedzenia. Chciałabym Wam przybliżyć tematykę jedzenia od całkiem innej strony. Pozwolić lepiej zrozumieć motywy, które nami kierują. Uważam, że już od dawna jedzenie przestało spełniać swoją jedyną funkcję jaką było zaspokojenie głodu. Obecnie jest ono bardziej złożoną czynnością niż nam się wydaje, która nie jest zależna jedynie od jednego czynnika. 


Również i ja wiąże z blogiem pewne postanowienia. Psychodietetyka Bliżej motywuje, inspiruje, rozwija... Pozwala mi realizować swoje cele oraz na bieżąco poszerzać swoją wiedzę.

Psychodietetyka Bliżej to luźny blog o jedzeniu i psychologii, na którym każdy znajdzie coś dla siebie... Taką mam przynajmniej nadzieję :)