wtorek, 23 czerwca 2015

Dlaczego warto ćwiczyć? Motywacja i inspiracja do ćwiczeń.

Chciałabym Was skłonić do małych przemyśleń :)

Chcę zasiać w Waszych głowach ziarenko o nazwie "aktywność fizyczna", które mam nadzieje, że wykiełkuje i okazale wyrośnie :)


Dlaczego warto być aktywnym fizycznie? O tym w niniejszym wpisie.

Jednak nie chcę zamęczać Was naukowymi formułkami i artykułami, dlaczego warto trenować i jakie korzyści zdrowotne niosą za sobą ćwiczenia. To są tylko surowe dane i wyniki, które dla większości nas nie wniosą nic nowego.

Tak naprawdę regularna aktywność fizyczna to coś więcej. To coś, co wypływa z naszego serca i potrzeb psychicznych. Są to wszystkie nasze chęci i pragnienia. 

Przeczytaj kilka słów motywacji i inspiracji.
Chciałabym, abyś miał tę świadomość, dlaczego ćwiczenia powinny stanowić tak ważny element życia.Na wstępie, zanim przejdziesz do słów motywacji, poznaj powody, dla których gorąco zachęcam do regularnej aktywności ruchowej. Na rozgrzewkę prezentuję grafikę przedstawiającą 50 powodów, dla których warto trenować.


Jak widać aktywność fizyczna niesie za sobą całe mnóstwo różnorodnych korzyści zdrowotnych dla naszego organizmu. Nawet 15-20 minut dziennie wystarczy, aby zafundować sobie i swojemu organizmowi masę dobrodziejstw. Już dzięki tak niewielkiej dawce możemy wydłużyć sobie życie i zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób.
Co więcej? Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Niewyobrażalnie poprawia i podnosi jakość naszego życia.


Skoro niesie za sobą tyle pozytywów dla naszego zdrowia, samopoczucia i psychiki, dlaczego więc wynajdujemy setki wymówek i usilnie staramy się jej wystrzegać i unikać?
Dlaczego wciąż o niej zapominamy i spychamy na dalszy plan naszego życia? Niekiedy nawet boimy się jej lub pałamy do niej złością, niechęcią.

Zapamiętaj! Aktywność fizyczna pozwala nam czuć się dobrze! <3

A czuć się dobrze chce każdy z nas. Ty też, prawda? :)

Dlatego z tego powodu każdego dnia się myjesz, malujesz, zastanawiasz w co ubrać, starannie dobierasz dodatki. Chcesz czuć się dobrze. Chcesz podobać się sobie i innym.

Skoro chcesz czuć się dobrze i lubisz dbać o siebie to ważne jest dla Ciebie dobre samopoczucie. Dlaczego więc nie troszczysz się o zapewnienie sobie odpowiedniej dawki ruchu i ćwiczeń?Wykonując wszystkie te czynności, jak: mycie, malowanie, staranne dobieranie ubioru, działasz jedynie powierzchownie, na najbardziej widocznej płaszczyźnie.
Jeżeli nie dbasz o siebie od środka - nie jesz zdrowo, nie ćwiczysz regularnie, nie wysypiasz się, nie dbasz o samorozwój oraz nie zważasz na to, jaki tryb życia prowadzisz, to nawet najlepszy makijaż i charakteryzacja nie ukryją zaniedbań w tych sferach. To będzie po prostu widać.

Prawdziwe szczęście i piękno tworzymy od środka, pracując na tych głębszych i niewidocznych płaszczyznach.

Dlatego nie szukaj łatwych i prostych rozwiązań, które działają powierzchownie, jedynie na tej najbardziej widocznej płaszczyźnie. One nie wróżą nic dobrego. To co szybkie, proste i łatwe nie da Ci długotrwałych i zadowalających efektów. 
Szukaj takich rozwiązań, które są dobre dla Ciebie, ponieważ tylko takie pozwolą Ci czuć się szczęśliwym.
Stopniowo, małymi krokami pracuj nad sobą. Odkrywaj swoje pokłady energii, które ukryte są gdzieś głęboko w Tobie, w tych dalszych płaszczyznach. Zapewniam Cię, że je masz. Uwierz :)

I wiesz co? To działa!
Jedyne co, to musisz być świadomy tego wszystkiego. Bowiem jeżeli to wszystko zrozumiesz i zaakceptujesz będzie Ci łatwiej zacząć, działać i trwać w działaniach związanych z aktywnością fizyczną, ale i nie tylko - z całą resztą innych również.Regularne treningi to nie tylko i wyłącznie zmiany oraz efekty wizualne widoczne gołym okiem. One nie są najważniejsze.
Systematyczne ćwiczenia sprawią, że przede wszystkim odmieniasz się od środka - duchowo i psychicznie.

Może zabrzmi to dla Ciebie niewiarygodnie, ale uwierz, że trening ciała jest najlepszym sposobem na to, aby trwale zintegrować swoje ciało i umysł w silną i nierozerwalną jedność.
Z każdym treningiem stajesz się coraz silniejszą osobą, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Odkrywasz, że drzemią w Tobie olbrzymie pokłady energii i siły, które jeszcze nie tak dawno były ukryte gdzieś głęboko w Tobie. Nabierasz pewności siebie. Zaczynasz poznawać swoje potrzeby - dostrzegasz je, że są i istnieją. Dbasz o to, aby je realizować, jak i o to, aby realizować siebie. Uczysz się samokontroli i samodyscypliny. Starasz się konsekwentnie spełniać swoje założenia, nie tylko te związane z ćwiczeniami, ale również te związane z innymi obszarami Twojego życia.
To wszystko sprawia, że odmieniasz się psychicznie i stajesz się całkowicie inną osobą!

Regularnie i konsekwentnie trenując przechodzisz swoja osobistą metamorfozę!

Bez aktywności fizycznej nasze ciało traci rytm. A skoro nasze ciało traci rytm, to i my również.


Czy w dalszym ciągu się wahasz? :)***
Powiązane wpisy:
>> ĆWICZ I BAW SIĘ! Ćwiczenia jak zabawa to naprawdę świetna sprawa!
>> #4. Zaszczep w sobie pozytywne nastawienie psychiczne || 10 małych kroków ku lepszemu i zdrowszemu JA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz