poniedziałek, 29 sierpnia 2016

[WYDARZENIE] Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej (Trzecia Edycja)

Już niedługo, bo 21-23 października 2016r. zapowiada się interesujące wydarzenie. Mowa o Dniach Alergii i Nietolerancji Pokarmowej.

Jeżeli Ty lub ktoś Tobie bliski zmaga się z alergią bądź nietolerancją pokarmową, czy też po prostu interesujesz się tematyką zdrowia oraz zdrowej żywności nie może Ciebie tam zabraknąć! :)

Program eventu jest bardzo atrakcyjny i zróżnicowany, przez co każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Spora dawka wiedzy, spotkania z niezwykłymi ludźmi,  konsultacje, fascynujące wykłady, warsztaty, dyskusje i wiele wiele innych... To wszystko w jednym miejscu.

Jednocześnie miło mi poinformować, iż Psychodietetyka Bliżej objęła współpracę medialną nad wydarzeniem :)

W dalszej części wpisu znajdziesz dokładny opis eventu. Gorąco zachęcam do zapoznania się z programem.21-23 października 2016 r. w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie, już po raz trzeci, odbędzie się najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone alergii, nietolerancji pokarmowej, a także zdrowemu i ekologicznemu stylowi życia.
DNI ALERGII wraz z towarzyszącym mu projektem ECORGANICA już na stałe wpisały się do kalendarza imprez przyciągających kilkutysięczną grupę zainteresowanych osób szukających rozwiązania swojego problemu, lub stawiających zwyczajnie na zdrowie i spełniony styl życia. Jest to bowiem kompleksowe wydarzenie skierowane nie tylko do alergików, ale do wszystkich osób, które świadomie podchodzą do swojego życia i zdrowia, pragną zapoznać się z nowościami na rynku, spotkać z ekspertami, lub czują potrzebę, by coś zmienić w sposobie odżywiania, myślenia, czy dbania o siebie.
Tak jak w latach ubiegłych, Dni Alergii to trzy główne przenikające się i współgrające ze sobą sektory:
GLUTEN & FREE FROM:  żywność i napoje bez glutenu, bez laktozy i innych alergenów
SKIN CARE:  dermokosmetyki, kosmetyki pielęgnacyjne, odzież specjalistyczna
HOME, HEALTH CARE&MED:  sprzęt AGD i medyczny, środki czystości, pościel, środki na roztocza, placówki medyczne, ośrodki wypoczynkowe
oraz projekt ECORGANICA, czyli targi zdrowych i ekologicznych produktów:  produkty naturalne, ekologiczne, organiczne oraz vege, strefa wykładów EKO-NATURA poświęcona spotkaniom z ekspertami żywienia, lekarzami, specjalistami z zakresu profilaktyki zdrowia i coachami.

Oprócz bogatej oferty wystawców i możliwości zrobienia zakupów u najbardziej uznanych producentów i dystrybutorów, organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele atrakcji dla zwiedzających i bogaty program merytoryczny m.in:
- konsultacje z lekarzami specjalistami z warszawskich i ogólnopolskich placówek medycznych (interniści, dermatolodzy, alergolodzy, gastroenterolodzy, dietetycy)
-wykłady specjalistów poświęcone m.in. diecie bezglutenowej, Atopowemu Zapaleniu Skóry, podstawowym alergenom na naszym stole, nietolerancji pokarmowej i jej wpływowi na ogólny stan zdrowia, lecz także zakwaszeniu, skutecznej walce ze stresem, czy diecie BLW.
- dyskusję i możliwość zadawania pytań specjalistom podczas panelu otwartego
- warsztaty i pokazy kulinarne przygotowane przez m.in.: panią Katarzynę Jankowską, uznaną blogerkę, a prywatnie mamę alergika (blog Mama Alergika Gotuje i seria książek), Martę Szloser i Wandę Gąsiorowską, autorki „Polskiej Kuchni bez pszenicy”, Atelier Smaku - czyli Jolę Słomę i Mirka Trymbulaka, autorki metody „AlaAntkowe BLW” - Joannę Anger i Annę Piszczek, czy twórczynię Akademii Pięć Smaków – Annę Krasucką.
- umożliwienie kontaktu i konsultacji z fundacjami i stowarzyszeniami, które cały trud wkładają w walkę o zdrowe i bezpieczne życie swoich podopiecznych.

Wśród naszych ekspertów, z którymi współpracujemy już od ponad trzech lat pojawiają się takie uznane nazwiska jak Prof. Maciej Kaczmarski, Prof. Bolesław Samoliński, Prof. Jerzy Leszek Zalasiński, dr Danuta Mylek, dr Mirosław Mastej, czy Emilia Żurek.
Poza tym wydarzenie wspiera grono znamienitych organizacji. Wśród nich należy wymienić Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Fundację Alabaster, Fundację Pokonać Alergię, które będą przez dwa dni służyły swoją wiedzą i doświadczeniem . Jak co roku na zwiedzających będą czekały konsultacje psychologów, warsztaty dla rodziców dzieci z AZS.
Także w tym roku ważnym elementem Dni będzie ogólnopolski program edukacyjno-informacyjny „Przygotuj się na wstrząs!”, w ramach którego odbędą się co godzinę bezpłatne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w przypadku wystąpienia wstrząsu. Kampania wspierana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne ma pomóc w szybkim i trafnym rozpoznawaniu objawów oraz w prawidłowym udzieleniu pomocy osobie, u której rozwija się wstrząs anafilaktyczny.
Dni Alergii i Ecorganica to także , których zaangażowania nie można przecenić. Ponownie spotkamy tu firmę Robert Thomas – producenta odkurzaczy dla alergików, firmę Schär – producenta żywności bezglutenowej oraz firmę Domy Hybrydowe, która promuje ideę harmonijnie stworzonej i bezpiecznej przestrzeni domu jako źródła zdrowia i naszego komfortu.
Zapowiadają się dwa bardzo intensywne i pełne atrakcji dni. Zapraszamy gorąco do współtworzenia atmosfery tego wydarzenia.

Patronat nad wydarzeniem objęły:
Fundacja Alabaster na rzecz osób z atopowym zapaleniem skóry, która w wydzielonej przestrzeni będzie prowadzić warsztaty dla dzieci z AZS, a także poprowadzi spotkanie z rodzicami i wygłosi wykład na temat atopowego zapalenia skóry.
Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, które udostępni punkt konsultacyjny z możliwością spotkania się z dietetykiem i poprowadzi dwa wykłady dotyczące diety bezglutenowej i żywienia osób z celiakią.
Fundacja Pokonać Alergię, która na łamach swojego portalu przekazuje rzetelną wiedzę na temat alergii i walki z nią.
Mama Alergika Gotuje – czyli autorka poczytnego bloga, Pani Katarzyna Jankowska, która każdego dnia wyznacza tysiącom rodziców i alergików drogę do bezpiecznej i kreatywnej diety.
Warszawskie Centrum Alergologii ALERGO-MED.
Magazyn i Portal Hipoalergiczni
Fundacja Banku Ochrony Środowiska
Radio Kolor

Więcej informacji oraz kontakt:

www.dnialergii.pl
Kiedy: 21-23 października 2016 (piątek / sobota / niedziela)
Godzina: 10:00 - 17:00 / 18: 00
Gdzie: Ptak Warsaw Expo - Międzynarodowe Centrum Targowo - Kongresowe
Miasto: Nadarzyn
Adres: al. Katowicka 62
Forma wydarzenia: Wydarzenie biletowane (bilety dostępne on-line i w dniu wydarzenia)
Bądź na bieżąco na Facebook'u >> KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz