czwartek, 8 stycznia 2015

Start up!

Nowy rok, nowe postanowienia... Nowy blog? Czemu nie!
Pomysł na bloga rodził się w mojej głowie już od dłuższego czasu. Niestety, zawsze jakieś złe skrzaty sprawiały, że odkładałam tę myśl na później. Jednak w pewnym momencie swojego życia uzmysłowiłam sobie, że nasze pokłady energii oraz to co nosimy w sobie nic nie znaczą dokóki nie zaczniemy się nimi dzielić.

Ostatnimi czasy pojawiło się mnóstwo stron propagujących zdrowy tryb życia. Powstała masa blogów, których autorzy prezentują różnorakie przepisy dietetyczne oraz promują tzw. healthy lifestyle. Zapanowała wręcz moda na bycie fit.
Jednak mało kto wspomina o tym, co jest w tym wszystkim najwazniejsze. Nasz umysł, bo o nim mowa, ma niezwykle potężną moc. Nie bez przyczyny mówi się, że wszystko zaczyna się w głowie (z odchudzaniem i byciem fit na czele). Zdrowe przepisy i aktywność fizyczna są tylko skutkiem. Ale nie w tym rzecz.
Dopóki nie staniemy sie świadomi siebie, swoich wyborów oraz otaczjącego świata nawet najlepsze przepisy nic nie zdziałają. Zmiana stylu życia wiąże się ze zmianą swojego sposobu myślenia. Bez tego nie ruszymy.

Blog powstał z myślą, aby zwrócić szczególną uwagę na tematykę jedzenia w stricte psychologicznym ujęciu. Chciałabym Wam pokazać, jak nasz umysł i otaczjący świat warunkuje nasze wybory żywieniowe, które czasem są dla nas tak nieświadome, że musimy włożyć wiele starań, aby je sobie uzmysłowić.
Będe również często pisać o rzeczach, które znam z doświadczenia. Przerobiłam na sobie już trochę rzeczy, dlatego jestem świadoma jak ważną rolę pełnią nasze myśli i przekonania dotyczące nas samych oraz jedzenia.

Osobiście odczuwam duży niedosyt takich blogów. A szkoda, bo życie mogłoby być znacznie łatwiejsze :) 

...i tak oto zapraszam wszystkich ciekawskich do odkrywania świata jedzenia na nowo :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz