czwartek, 31 marca 2016

SWEET KILLS • Szokująca kampania, która potrafi obrzydzić słodycze

W internecie co jakiś czas pojawiają się nowe kampanie społeczne, które mają na celu ustrzec nas przed jednym z największych wrogów żywieniowych.

Tak jak wrogów zwykle nie darzymy sympatią, to tego akurat kochamy. Nie jedna kobieta czy dziecko traci dla niego głowę. Często jest obiektem naszych pragnień, westchnień czy pożądania... kusi nas, wabi... rozpala nasze zmysły... a gdy już nasz słodki nieprzyjaciel znajdzie się w naszych ustach rozpływamy się z przyjemności.

Parę dni temu ruszyła głośna kampania Sweet Kills. Brutalnie pozbawia cukier jego pozornej słodyczy. Pokazuje jakie gorzkie konsekwencje niesie za sobą nadmierne spożywanie cukru.

Zdjęcia są naprawdę mocne i przerażające! Po ich obejrzeniu z pewnością zmienisz swój stosunek do słodyczy.


Akcja Sweet Kills została przygotowana z inicjatywy tajlandzkiego stowarzyszenia diabetyków - The Diabetes Association of Thailand. Autorem zdjęć jest Nattakong Jaengsem.

Kampania wyjątkowo nie ma na celu zwrócić naszej uwagi na to, że nadmiar cukru prowadzi do nadwagi czy otyłości, bo o tym wie każdy. Tym razem motywem jest cukrzyca. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że to taki "cichy zabójca". Przez lata potajemnie niszczy nas od środka, a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nieleczona cukrzyca m.in. utrudnia gojenie się ran, co z kolei może prowadzić do poważnych infekcji.

I to właśnie mrożące krew w żyłach fotografie bardzo dosadnie pokazują. Głębokie, mokre rany, z których sączą się waniliowe, czekoladowe i truskawkowe wydzieliny...


Ktoś ma jeszcze ochotę na ciasto czekoladowe? :P

***
Przy okazji pragnę przypomnieć mój niedawny post, w którym ujawniam gorzką prawdę o cukrze.
Dowiedz się, jaki ma wpływ na nasze zdrowie fizyczne, ale i psychiczne.
>> #2. Ogranicz cukier || 10 małych kroków ku lepszemu i zdrowszemu JA

6 komentarzy:

 1. Jestem instrumentariuszką... nic mnie już nie obrzydza... słodyyyyyyyyyyycze :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tak, to kampania pewnie Ci narobiła jeszcze większego smaka na słodkie? :D

   Usuń
 2. Jak dla mnie to mało obrzydzające :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie obrzydziło mnie..

  OdpowiedzUsuń
 4. Te desery na fotkach muszą być super !!!

  OdpowiedzUsuń